Günümüzün sorunu olmayıp uzun yılladır insanlığın belirli seviyelerde mücadele ettiği kemirgenlerdir fareler. Bir çoğumuz Fare İlaçlama için kendi bireysel yöntemlerimizi denemiş olmalısınız. Çoğu zaman tuzaklı sistemlerle yani eski tip yöntemlerle sonuç almaya çalışmışızıdır ancak ya bir adet fareyi bu yöntemle yakalamak oldukça zor ve sabır gerektiren bir iştir. Çok çok uzun yılladır insanlarla neredeyse iç içe yaşayan fareler elastik yapıları il en küçük deliklerden bile geçecek yapıya sahiptirler. Oldukça seri ve hızlı hareket etmeleri yakalanmalarını da zor kılmaktadır. Bu nedenle çözüm için keskin sonuçlar arıyorsanız ilaçlama yöntemini denemelisiniz. Bir adet veya bir adetten ziyade köklü bir çözüm için Fare ilaçlama hizmetimiz hemen etkisini gösterecektir.

Fare İlaçla

Fare İlaçlama Öncesinde Kemirgen Hakkında Bazı Detaylar

Firmamız Beetle ilaçlama İstanbul da sayısız Fare İlaçlama hizmeti vermiş önde gelen firmalardandır. Kemirgeninin anatomisini çok yakından tanımamız bizlere avantaj sağlamaktadır. İlaçlama öncesinde tecrübeli personellerimiz, deneyimli kadrolarımız nerelerden fare gelebileceği, fare yolları hakkında kapsamlı bilgiye sahiptir. Bütün alternatifler ilaçlama öncesinde hesaplanır ve kesin çözüm sağlanacak yöntemlerle ilaçlama yapılır.

 • Fareler de koku alma yeteneği oldukça yüksektir. Tat alma duyuları da fazla geliştiği için evlerimizde kendisine besin bulacağı alanlara sızmaya çalışır ve genelde de bunu başarır.
 • Ortalama büyüklükler farelerde 3 ila 45 cm arasında değişiklik göstermektedir. Bulunduğu coğrafya ve alanın özelliğine kemirgenin beslenme şekli farklılık gösterebilmektedir.
 • Farelerde bilmediğiniz bir farklı özellikle dişlerinde bulunmaktadır. oldukça sert yiyecekleri hatta eşya ve ürünlerinizi bile rahatlıkla kemirir ve zararı oldukça yüksek verirler. Buradaki detay Fare dişlerinin sürekli yenilenmesidir. Bu denele en kemirici canlılar olarak da bilinmektedirler.
 • Fareler yaratmış olduğu maddi ve manevi zararlardan hariç olarak birde sağlık yönünden ciddi sorunlar yatırırlar. Bir çok hastalığı beraberinde bizlere ulaştırabilirler. Sıtma, Dizanferi, Veba, Virüs, Tifo, Humma, Lym gibi daha bir çok hastalık maalesefki farelerden bulabilmektediler. Kanalizasyon ve şehrin giderlerinde yaşam sürmüş olan ve sonrasında evimize yaşam alanımıza sızmış olan bu canlıdan mümkün olduğu kadar temas edilmemesi gerekmektedir.
 • Fareler insan ısırır mı?  diye soracak olursanız tabiki ısırabilmektedir. Bu ısırma ile Fareden streptobacillus moniliformis dediğimiz hastalık bulaşmaktadır. Bir kaç gün içinde vücudunuzda belirtileri görülmektedir. Yüksek ateş, eklemlerde ağrı ve şişlik bunun en net belirtisidir.

Farelerle Nasıl Mücadele Edilmelidir?

Fare İlaçlama

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Fare gibi kemirgenlerin yaşam alanlarımızı tehdit etmesi yetmezmiş gibi bizlere zararları maddiyattan öte sağlık yönündede ciddi zararları olmaktadır. Bunun için evinizde yada yaşadığınız mekanda fare ile karşılaştığınızda bireysel çözümler aramak yerine daha kalıcı ve uzun vadeli çözümler sağlayacak olan profesyonel Fare İlaçlama hizmetini alabilirsiniz. Hanelerde ufak çocuk olmasına bakılmaksızın her yaşta insana sağlık yönünden zarar verebilirler. Bir çok müşterimiz Fare ilaçlaması ile ilgili yanlış ve hatalı bilgilere sahiptir. Bir çok insanın ilaçlama hizmetinden ziyade kendi bireysel yöntemleri ve tuzaklarla çözüm araması sektörün ilaçlamada çok yüksek fiyatlar istediği kanısı neden olmaktadır. Firmamızı hemen şimdi arayarak en uygun fiyatları personellerimizden bir kaç dakikada alabilirsiniz. Şimdiye bir çok farklı alanda bu hizmeti vermiş olan firmamız kurumsal binalarda, daire ve evlerde, işyeri ve ofislerde, okul ve eğitim alanlarında , hastane ve oteller olmak üzere neredeyse her alanda Fare İlaçlaması yapmıştır.

Fare Türleri Hangileridir?

Türkiye coğrafyasında farklı farklı Fare türleri görülmektedir. İstanbul da aynı sorun ve birden farklı fare türü çeşitli semtlerimizde görülmektedir. Genel olarak karşımıza çıkan fare türlerini aşağıda sizler için sıraladık.

 1. Ev Faresi Türü : Ev farelerinin boyları 10 ile 15 cm arasındadır. Evin bir çok bölümünde kendilerine barınak ve yuva yapabilirler.
 2. Çatı Faresi Türü : Yaşam alanalarımızda sıklıkla görüşen Çatı fareleri tırmanma kabiliyetleri ile kolayla bu alanda yaşam sürdür ve günden güne de üremeye devam ederler.
 3. Lağım Faresi Türü : Bu fare türü de en son karşılaşılmak istenen türlerdendir. Şehir kanalizasyon ve kirli su giderinde yaşadıkları için sağlık yönünden büyük risk taşıyan bakterileri ve hastalıkları beraberinde bizlere ulaştırılar.
 4. Tarla Faresi : Genelde kırsal bölgelerde görülen türlerdendir. Ekinlere ürünlere zarar vermeleri maddi kayıpların yaşanmasına neden olmaktadır.
 5. Pamuk Faresi : Yine kırsal bölgelerde sıklıkla karşılaşılan fare türlerindedir. Pamuk tohumları beslenmelerinden olayı bu ismin verildiği düşünülmektedir.
 6. Keseli Fare Türü : Genellikle yüksek rakımlı yerlerde yaşarlar ufak haşere ve tohumlarla beslenen fare türlerindendir.

Fare İlaçlamayı Ne Zaman yaptırmalıyız?

Fare İlaçlaması

Fareler ve ilaçlama hakkında bir yanlış bilgide bu detayda bulunmaktadır. Farklı tür böceklerde veya hayvanlarda belirli mevsimlerde ilaçalama olduğu gerçek olsada Fareler için bu geçerli değildir. Hem sıcak mevsimde hemde soğuk mevsimde rahatlıkla yaşamlarını sürdüren bu canlılar için herhangi bir mevsim ayrımı bulunmamaktadır. Evinizde fareyi ilk gördüğünüz yada hissettiğiniz anda Beetle İlaçlama firmamıza ulaşabilir ve ilaçlama için destek ve talep de bulunabilirinsiz. İstanbul Fare ilaçlama hizmetlerinde sürekli aktif olarak göreve hazır şekilde bulunan ekiplerimizle sizlere her daima hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizi bekletmeden farklı günlere randevu vermeden acil isteklerinizde aynı gün adresinize ulaşabilmekteyiz.